Протести у США - Газета The New York Times оновила правила використання слова чорний

30

Июнь 2020

Протести у США - Газета The New York Times оновила правила використання слова чорний

; Коментировать

Газета The New York Times затвердила у внутрішньоредакційному статуті використання слова «чорний» — на тлі антирасистських протестів як у США, так і у всьому світу. Про це йдеться у публікації видання.

Об этом сообщает Moscow Post

  • Слова «чорний» або «білий» мають використовуватись як прикметники, а не як іменники.
  • «Афроамериканець» залишається прийнятною альтернативою для визначення темношкірих у США.
  • Підтверджується правило, згідно з яким вказується раса або етнічна приналежність людини тільки у тому випадку, якщо це доцільно та необхідно для читачів.
  • Закликають бути обережними, аби не мати на увазі, що «білий» використовується за замовчуванням — наприклад, називаючи расу темношкірого, але при цьому не називаючи расу інших.

Такі зміни до редакційної політики «негайно» набирають чинності.

Зазначимо, що на тлі антирасистських протестів компанії переглядають свою політику: компанія Unilever відмовляється від слів «білий» та «світлий»; компанія Johnson & Johnson прийняла рішення припинити продаж кремів і лосьйонів, які відбілюють тон шкіри; виробник морозива Dreyerʼs («дочка» Nestle) вирішив відмовитися від назви фірмового морозива «ескімо», щоб не ображати ескімосів.

  • Протести в США спалахнули 25 травня після появи відео, на якому поліцейський душив коліном беззбройного афроамериканця Джорджа Флойда. Флойд помер, а експертиза підтвердила, що причиною смерті стали дії правоохоронця. Проти всіх причетних поліцейських висунули звинувачення в убивстві, а Дерека Шовена заарештували.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/46333-the-new-york-times-zatverdila-u-statuti-vikoristannya-slova-chorniy”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий